Mica301 Mica301 30-10-2017 Matematică a fost răspuns Patru kg de rosii si 3 kg de castraveti costa 30 lei .Stiind ca 1 kg de rosii este mai scump de 3 ori decat 1kg de castrageți sa se afle pretul unui kg din fiecare fel.