Iondobrescu67 Iondobrescu67 29-10-2017 Matematică a fost răspuns Pentru 5 kilograme de rosii si 4 kilograme de vinete, mama a platit 23 lei,iar bunica a cumparat 2 kilograme de rosii si 3 kilograme de vinete, pentru care a platit 12 lei. Cat costa un kilogram de rosii? Dar un kilogram de vinete?