👤
a fost răspuns

Pentru a cumpăra 5 Kg de de mere, Ioana a plătit 20 de lei. Află câţi lei plăteşte prietena ei, dacă aceasta cumpără 2 Kg de mere de acelaşi fel.Metoda reducerii la unitate URGENT Dau si coroana la raspunsul corect.