1). 5kg mere...................20 lei
1 kg mere....................4 lei deoarece 20:5=4
2 kg mere...................8 lei deoarece 4×2=8
3). 10 bilete.....................20 lei
1 bilet.........................2 lei deoarece 20:10=2
8 bilete......................16 lei deoarece 8×2=16
Sper că te-am ajutat....❤❤