7761 7761 23-10-2017 Matematică a fost răspuns La o brutarie s-au vandut,într-o oră,5 chifle si 8 covrigi care au costat 18 lei iar in urmatoarea ora 25 chifle si 12 covrigi pentru care s-au incasat 62 lei.Care este prețul de vânzare pentru un covrig?P.S repede va rog dau coroană