Deea622 Deea622 22-10-2017 Matematică a fost răspuns Pentru a cumpara 5kg de mere ,Ioana a platit 20 lei .Afla cati lei plateste prietena ei,daca aceasta cumpara 2kg de mere de acelas fel .