👤
a fost răspuns

Mama a cumparat cu suma de 20 lei, 4kg rosii si 3 kg de castraveti. Stiind ca 1 kg de rosii este cu 1,5 lei mai scump decat 1 kg de castraveti, atunci 1 kg de rosii costa ... lei si 1kg de castraveti costa ... lei