Mamalic Mamalic 24-09-2017 Matematică a fost răspuns o gospodina cumpara pentru fiecare luna 3 kg de zahar, 4 kg de faina si 2 kg de orez. cate kg de alimente va cumpara pentru 3 luni [rezolva in doua moduri]