👤
a fost răspuns

Un fermier vrea sa cultive rosii .El vrea sa planteze ,in 3 sere ,cate 12 rânduri cu cate 56 de fire de rosii fiecare. Daca pretul unui fir de rosie este 2 lei ,afla cât va cheltui fermierul in total.Repede dau coroana la primul!