Răspuns :
V= latura la puterea a 3 densitatea=masa pe volum masa=densitatea de inmultit cu volumul 40cm=0,4m
V=0,4m la puterea a 3=0,064metrii cubi
m=900kg/metri cubi * 0,064metrii cubi = 57,6kg
Daca te-am ajutat punemi te rog un multumesc.Raspunsul precis e corect.eu am note bune la fizica.:):)
cu placere :):):)
V=0,4m la puterea a 3=0,064metrii cubi
m=900kg/metri cubi * 0,064metrii cubi = 57,6kg
Daca te-am ajutat punemi te rog un multumesc.Raspunsul precis e corect.eu am note bune la fizica.:):)
cu placere :):):)
se da:
a=40cm
p=900kg/m³
40cm=0,4m
V=a³=0,4³=0,064
m=900×0,64=57,6
SPER CA TE-AM AJUTAT
SUCCES LA TEME!!!
a=40cm
p=900kg/m³
40cm=0,4m
V=a³=0,4³=0,064
m=900×0,64=57,6
SPER CA TE-AM AJUTAT
SUCCES LA TEME!!!