👤
Estera50001
a fost răspuns

bunica merge la magazin cu 80 lei .Ea cumpără mere, pere și gutui .După ajunge acasă și își aduce aminte că trebuie să mai cumpere pâine și cartofi.Stind că merele costa 3lei
perele 10lei și
gutuile 2o lei
pâine 5 lei iar
cartof 12lei
-Cati bani ii rămân??