👤

Calculati impulsurile urmatoarelor corpuri:
a) un proton de masa m=1,67 * 10^-27 si viteza v=5*10^6 m/s
b) Pamantul cu masa m=5,98 * 10^24 kg si viteza orbitala v= 2,98 *10^4 m/s
PLS!!