Răspuns :
4kg mere= 12 lei
2kg mere =? lei
Cat costa un kg de mere?
12lei:4kg=3 lei un kg de mere
Cat costa 2 kg de mere ?
2kgx3lei/kg=6 lei
Succes si bafta in continuare !!
2kg mere =? lei
Cat costa un kg de mere?
12lei:4kg=3 lei un kg de mere
Cat costa 2 kg de mere ?
2kgx3lei/kg=6 lei
Succes si bafta in continuare !!