Răspuns :
Avea - 50 lei
A cumarat - 3 kg - a cate 6 lei
Rest - ?
3×6=18(lei)-a cheltuit
50-18=32(lei)-rest
A cumarat - 3 kg - a cate 6 lei
Rest - ?
3×6=18(lei)-a cheltuit
50-18=32(lei)-rest