Anonim Anonim 05-06-2017 Matematică a fost răspuns un metru de pânză costa 17 lei. mama a cumpărat 6 metri pentru cearceafuri și 2 metri pentru fețe de perne. pentru lucru a plătit 6 bancnote a 5 lei. Cati lei a costat lenjeria?