👤

un litru de suc costa 2,8 lei la prepararea acestuia se cheltuiesc 20 bani apa, 60 bani aromele si indulcitori, 40 bani costul ambalajului, 50 bani impozitul si 40 bani alte cheltuieli (transport, manopera,depozitare, etc.), restul fiind profitul producatorului. care va fi profitul unui producator care face 3 tone de suc?
va rog urgent