Oneeyeking5 Oneeyeking5 28-05-2017 Matematică a fost răspuns Bunicul a vandut la piata 30 kg mere si 20 kg pere,incasand suma de 260 lei.Cat cosa 1 kg de mere si cat costa un kg de pere,daca un kg de pere costa cat 3kg de mere ?