XMentally XMentally 24-05-2017 Matematică a fost răspuns Pentru aprovizarea cu materiale necesare unei constructii, o familie a platit intr-o zi 1248 lei,iar a doua zi cu 790 lei mai multi. Cat au costat materialele cumparate in cele doua zile?