La piata exista mai multe soiuri de mere, fiecare cu alt pret.Cunoastem cele n preturi pentru 1 kg de mere.Daca se citeste X, numarul de kg de mere ce trebuie cumparate, sa se calculeze cat costa achizita a X kg din cele mai ieftine mere existente pe piata.Cat costa achizitia a X kg din cele mai scumpe mere? As dorii rezolvare pentru code block sau C++ E urgent va rog ajutati-ma