Deeapwanda Deeapwanda 23-05-2017 Matematică a fost răspuns La un aprozar s-au vandut intr-o zi 210 kg de mere de doua calitati,incasandu-se 1920 lei.Stiind ca merele din prima calitate s-au vandut cu 10 lei/kg,iar cele din calitatea a doua cu 8 lei/kg, sa se afle cate kg din fiecare calitate s-au vandut? CU DESEN!! VA ROG, E URGENT!!