Răspuns :
cati lei costa 1 kg de mere?
7,50:3=2,50 lei
Cati lei costa 4 kg de mere?
2,50x4=10lei
7,50:3=2,50 lei
Cati lei costa 4 kg de mere?
2,50x4=10lei
1 kg de mere=7,50:3=2,50
4 kg de mere=2,50×4=10 lei
Sper ca te-am ajutat!! Succes!!
4 kg de mere=2,50×4=10 lei
Sper ca te-am ajutat!! Succes!!