6786 6786 09-05-2017 Matematică a fost răspuns Pentru o grădiniță s-au cumpărat o dată 4 mingi și 3 mașinuțe și s-au plătit 320 lei. Cu alta ocazie , pentru 5 mingi și 4 mașinuțe de același fel s-au plătit 420 lei. Cat costă fiecare obiect?