Andreeamarin Andreeamarin 09-12-2014 Matematică a fost răspuns O gospodină a vîndut 15,8 kg de vișine la preț 8,5 lei/kg și 20,6 kg de prune la preț de 7,5 lei/kg.Pentru care dintre aceste fructe gospodina a luat mai mulți bani și cu cît? Urgent va rog frumoss