Răspuns :
4×7=28 lei (banane)
3×9=27 lei (pere)
28+27=55 lei (cheltuiti)
100-55=45 lei(ramasi)
3×9=27 lei (pere)
28+27=55 lei (cheltuiti)
100-55=45 lei(ramasi)
4×7 = 28 lei costă bananele
3×9 = 27 lei costă perele
28 +27 = 55 lei costă în total
100-55 =45 lei îi rămâne
3×9 = 27 lei costă perele
28 +27 = 55 lei costă în total
100-55 =45 lei îi rămâne