Noname18 Noname18 05-04-2017 Matematică a fost răspuns sa se afle cat costa 1kg faina si cat costa 1l ulei, stiind ca: 5kg de faina si 6l de ulei costa 42500 iar 10kg de faina si 6l ulei costa 75000.