1kg...........4,2lei
0,230kg..........x lei din acestea doua =>x=4,2ori0,230=0,966lei
1kg........4,2lei
0,195kg........x lei din acestea doua =>x=4,2ori0,195=0,819lei
1kg........4,2lei
0,057kg........x lei din acestea doua =>x=4,2ori0,057=02394lei iar din toate rezulta ca:
3x(adica cele 3 mere)=0,966+0,819+0,2394=2,0244 lei