👤

Mama a cumpărat pentru a face dulceața 6 kg căpșuni si 6 kg cireșe pentru care a plătit 60 de lei . Cat costa un kg din fiecare dintre fructele cumparate dacă 2. Kg de căpșune costa cat 3 kg de cireșe