Răspuns :
1) Cit a cheltuit Iulia pentru 6 pinze?
200 - 32 =168
2 ) Cit costa o panza?
168: 6 = 28
Raspuns : 28 lei costa o panza
200 - 32 =168
2 ) Cit costa o panza?
168: 6 = 28
Raspuns : 28 lei costa o panza