Maximo Maximo 02-04-2017 Matematică a fost răspuns Radu cumpara 3 sapunuri a cate 4 lei bucata , 2 periute de dinti a cate 6 lei bucata si un tub de pasta de dinti care costa 18 lei . ii ajung 50 de lei pentrubtoate cumparaturile ?