Zaralarrson123 Zaralarrson123 30-03-2017 Matematică a fost răspuns Un kg de portocale costa 3 lei. Paul a cumparat trei portocale, care cîntăresc fiecare cate 0,235 kg. Cat va plăti pentru acestea??