3×4=12 (lei costa sucul de mere cumparat intr-o zi)
12×4=48 (lei costa sucul de mere cumparat in 4 zile)
2×3=6 (lei costa sucul de visine cumparat intr-o zi)
6×4=24 (lei costa sucul de visine cumparat in 4 zile
48 lei + 24 lei = 72 (lei costa tot sucul cumparat in cele 4 zile)