Sterpflorina Sterpflorina 03-12-2014 Matematică a fost răspuns un elev cumpara caiete la pretul de 2 lei si respectiv 4 lei bucata cheltuind 200 e lei.stiind ca a cumparat 63 de caiete, calculati cate caiete a cumparat la 2 lei bucata si cate caiete a cumparat la pretul de 4 lei.