👤

ma ajuta cineva sa facă probleme ???

Ma Ajuta Cineva Sa Facă Probleme class=

Răspuns :

a)La magazin un kilogram de mere costa 2,1lei.Cit costa 2 kilogame de mere si un kg de bomboane daca se stie ca kg de bomboane este cu 1,4lei mai putin decit 2kg de mere?
Sper ca raspunsul meu este de folos!