3kg ceapa ..........10 oua .............11000 lei ( x 2)
6 kg ceapa ......... 12 oua ............18000 lei
6kg ceapa ...........20 oua .............22000 lei
8 oua ............. 4000 lei
4000 :8 = 500 lei costa un ou
10 x 500 = 5000 lei costa 10 oua
11000 - 5000 = 6000 lei costa 3kg ceapa
6000:3 = 2000 lei costa un kg ceapa