Răspuns :
1 zi sau vandut 256 kg= 256kg x 3 lei pentru un kg = 768 lei s-a incasat in prima zi
2 zi sau vandut 512 kg= 512kg x 3 lei pentru un kg = 1536 lei s-a incasat in a doua zi.
3 zi sau vandut 256 kgg=256 kg x 3 lei pentru un kg = 768 lei s-a incasat in a treia zi.
2 zi sau vandut 512 kg= 512kg x 3 lei pentru un kg = 1536 lei s-a incasat in a doua zi.
3 zi sau vandut 256 kgg=256 kg x 3 lei pentru un kg = 768 lei s-a incasat in a treia zi.
prima zi=1024 / 4=256kg x3 lei= 768 lei
a doua zi=1024 / 2=512kg x 3 lei=1536 lei
a treia zi=1024kg-256kg-512kg=256kg x3 lei=768 lei
a doua zi=1024 / 2=512kg x 3 lei=1536 lei
a treia zi=1024kg-256kg-512kg=256kg x3 lei=768 lei