DodonuDelia DodonuDelia 13-03-2017 Matematică a fost răspuns un kg de bomboane costa 43,5lei iar un kilogram de banane 16,5lei .au fost procurate cite 2 kg de fiecare fel .cit a costat toata cumpărătură? rezolvați problema prin 2METODE