Cristinasusanu Cristinasusanu 13-03-2017 Matematică a fost răspuns mama a cumparat 2 kg de portocale si 3 kg de lamie si a platit 102 lei.cit costa 1 kg de lamie daca 1 kg de portocale costa 18 lei?