Guricika Guricika 12-03-2017 Matematică a fost răspuns un kg de bomboane costa 43,5 lei, iar un kg de banane-16,5 lei.Au fost procurate cate 2 kg e fiecare fel.Cat costa toata cumparatura ? REZOLVATI PROBLEMA PRIN DOUA METODE.(Plz cu tote calcularile si operatiile)