Badeadenis90 Badeadenis90 10-03-2017 Matematică a fost răspuns Personalul unei gradinite a cumparat 3 mingi si 4 masinute , pentru care a platit 146 de lei . Dupa un timp , s-au mai cumparat la acelasi pret 3 mingi si 7 masinute , in valoare de 224 de lei . Cat costa o masinuta ? Dar o minge?