Beatriceolariu Beatriceolariu 09-03-2017 Matematică a fost răspuns La un restaurant s-au cumpărat 1,4 kg de alune pentru care s-a plătit suma de 81,2 lei.Aflati cag vor costa 2,3 kg de alune.