👤

Personalul unei gradinițe a cumparat 3 mingi si 4 masinute,pentru care a platit 146 de lei.Dupa in timp s-au mai cumparat la acelasi preț 3 mingi si 7 masinute în valoare de 224de lei cat costa o masinuta dar o minge