👤

La un magazin s-au adus 1024 kg de mere.In prima zi s-a vândut un sfert,a doua zi jumatate din întreaga cantitate ,iar a treia zi restul.Stiind ca un kg de mere costă 3 lei , află cât s-a încasat in fiecare zi?