👤

Un restaurant cumpara 70 fete de masa si 50 prosoape care costa 1500 lei.dupa o sapt mai cumpara 78 fete de masa si 50 prosoape de acelasi fel care costa 1620 lei.cat costa o fata de masa dar un prosop?