Anonim Anonim 28-02-2017 Matematică a fost răspuns delia vrea sa meargă în tabără. are de ales dintre doua variante :a) 4 zile la prețul de 83,5 euro b) 7 zile la prețul de 137,5 euro . Care varianta este mai avantajoasa? Calculați costul unei zile petrecute în tabără.