👤
a fost răspuns

Dragos si Daria fac cumparaturi de acelasi fel. Dragos cumpara 2 kg de mere si 5 kg de pere, platind 26 lei. Daria cumpara 6 kg de mere si 7 kg de pere, platind 46 lei.
Cat costa un kg de mere? Dar un kg de pere?
Va rog frumos !!! Cu desen și întrebări !°❤