Roberto1111111111ă Roberto1111111111ă 25-02-2017 Matematică a fost răspuns La o cantină sau cumparat intr o zi 38 de pahare de iaurt si 14 pahare de smîntînă pt care sa plati 132 lei iar in alta zi s au cumparat 36 de pahare de iaurt si7 de smîntînă sa plătit 100lei ,cit costă un pahar de iaurt si unul de smîntînă