👤
a fost răspuns

Salut. Patru kg de gutui costa 16 lei. un kg de gutui de aceeasi calitate costa... lei

Răspuns :

Diuva
16:4=4 lei un kg de gutui
pai daca 4kg costa 16, atunci 1 kg costa 16÷4=4 lei...e simplu