👤

Matei a cumparat 2 caiete si 5 pixuri,platind 9 lei.Maria a cumparat un caiet si 5 pixuri de acelasi fel,platind 7 lei.Cat costa un caiet si un pix?

METODA FIGURATIVA!


Matei A Cumparat 2 Caiete Si 5 Pixuriplatind 9 LeiMaria A Cumparat Un Caiet Si 5 Pixuri De Acelasi Felplatind 7 LeiCat Costa Un Caiet Si Un PixMETODA FIGURATIV class=