Turlicairina Turlicairina 20-02-2017 Matematică a fost răspuns Dragos si Daria fac cumparaturi de acelasi fel.Dragos cumpara 2kg de mere si 5 kg de pere platind 26 lei Daria cumpara 6kg de mere si 7kg de pere platind 46lei. Cat costa un kg de mere ? Dar un kg de pere?