Mirunamiruna1 Mirunamiruna1 15-02-2017 Matematică a fost răspuns Personalul unei gradinite a cumparat 3 mingi si 4 masinute, pentru care a platit 146 lei Dupa Un timp, s-au mai cumparat la acelasi pret 3 mingi si 7 masinute, in valuare De 224 De lei. Cat Costa o masinuta? Dar o minge?